SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Cocktailshaker 11288456
*
nr 1128 8456
Cocktailshaker
pläter, Asprey, höjd: 27 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 20:07:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 17:42:41
1
500 kr
9/9 18:53:12
2
150 kr
9/9 18:53:12
1
200 kr (Budbetjänt)
9/9 19:31:24
3
600 kr
9/9 19:32:02
3
900 kr
9/9 19:32:53
3
1.000 kr
10/9 19:14:51
4
1.100 kr
11/9 14:01:53
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asprey cocktailshaker nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Cocktailshaker
Läs om budbetjänten
nr 1128 8456
Cocktailshaker
pläter, Asprey, höjd: 27 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 17:42:41 | 1 | 500 kr |
9/9 18:53:12 | 2 | 150 kr |
9/9 18:53:12 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
9/9 19:31:24 | 3 | 600 kr |
9/9 19:32:02 | 3 | 900 kr |
9/9 19:32:53 | 3 | 1.000 kr |
10/9 19:14:51 | 4 | 1.100 kr |
11/9 14:01:53 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asprey cocktailshaker nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41